Blog - Inżynieria Procesów Gospodarczych
  • www.wp.pl/

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/nowozelandzka-firma-wprowadzila-czterodniowy-tydzien-pracy,855738.html

wsparcie szefa

Firmy podejmują i chcą podejmować działąnia usprawniające, by żyło się lepiej - słuszne działanie. Przeznaczają na to środki pieniężne, energię i czas pracowników, rozpoczynają współpracę z firmami zewnętrznymi i... okazuje się że nie ma efektu tej pracy.

Gdzie może tkwić przyczyna? Brak wiedzy ze strony pracowników? Być może. Zbyt mało zainwestowanych pieniędzy? Być może.  Hmm... co jeszcze?

W zarządzaniu projektami istnieje pojecie wsparcia projektu przez inwestora. Cóż to oznacza?

W zasadzie sprawa jest oczywista: jeśli chcemy przeprowadzić pewne działania, projekt, mamy pomysł i postanawiamy go wdrożyć w życie, to niezbędne do tego jest nasze poparcie jako osoby "inwestującej" jakkolwiek w ten proces. Sprowadza sie to wiec do tego ze zwyczajnie z pełną konsekwencją powinniśmy dążyć do sytuacji zakonczenia projektu, by zamieżony cel sie ziścił, a zainwestowane nakłady nie poszły na marne. Proste, a jednak...nie zawsze.

Oczywiście rolą firmy zewnętrznej jest uświadomienie inwestora / zleceniodawcy w tej kwestii, należyte przeszkolenie z wdrożonych zmian całego personelu oraz umiejętny nadzór nad całym procesem. Jednakże Inwestor też ma tu pewne obowiązki poza wyłożeniem gotówki.

biała fabryka

Czy zastanawialiście się dlaczego maszyny, sciany, podłogę w firmach maluje sie lub zamawia w jasnych kolorach czy wręcz w białym ?

moja wypłata

Jakiś czas temu robiłem zakupy z żoną w markecie. Weszliśmy do sklepu i wystartowaliśmy z realizacją listy tego co było nam potrzebne.

planowanie

Pewnie każdy spotkał się z powiedzeniem "zrobione po łebkach". Typowe podejście do pracy gdy nie mamy czasu na jej wykonanie wynikające z

Copyright 2018 -  Inżynieria Procesów Gospodarczych. All rights reserved.